تبلیغات
شیمی وانیار - نرم افزار ChemToolBox
یک جعبه ابزار بسیار مفید برای کار در آزمایشگاه است که دارای تعداد زیادی از داده های علمی بسیار مفید می باشد . این ابزار با صرفه جویی در وقت یک شیمیست ؛ جانشین مناسبی برای استفاده از هند بوکها و پایگاههای داده آنلاین می باشد . نرم افزار دارای یک رابط کاربری بسیار ساده....

نرم افزار ChemToolBoxاست و همه دستورات و اطلاعات آن کاملاً مشخص هستند و نیاز به توضیح زیاد در مورد نحوه کارکردن با آن ندارد . ولی به اختصار توضیحاتی در مورد قسمتهای مختلف آن در زیر آمده است :
Solvents : در این قسمت خواص بیش از ۱۵۰ حلال معمول آمده است ، که جمع خواص عبارتنداز :
جرم مولی ، جرم حجمی ، نقطه ذوب ، نقطه جوش ، شاخص انکساری ، ساختار شیمیایی ، انحلال پذیری در آب ، امتزاج ناپذیری ، امتزاج پذیری نسبی ، طیف سنجی رزونانس مغناطیسی هسته¬ای ( پروتون و کربن سیزده ) ، طیف سنجی جرمی و رطوبت گیرها و…
Solutions : این ماژول مهم pKa بیش از ۱۴۰ زوج اسید- باز ، ناحیه های pH تعداد زیادی از شناساگرهای رنگی ، ساختار و Ks بیش از ۱۶۰ نمک محلول و همچنین ساختار و معادله واکنش بیش از ۹۰ کمپلکس را گردآوری کرده است .
21
Elements : در این قسمت شما برای همه عناصر جدول تناوبی به اطلاعات زیر دسترسی دارید :
عکس ، نماد ، عدد اتمی ، جرم اتمی ، حالت های اکسایش ، ساختار کریستالی ، دمای ذوب ، دمای جوش ، دانسیته ، الکترونگاتیویته ، شعاع واندروالس ، آرایش الکترونی ، ایزوتوپها و نیمه عمر .
22
Spectroscopy : این ماژول بسیار مفید تغییر مکان شیمیایی هزاران مولکول آلی را در اختیار شما قرار می دهد که این اطلاعات بر حسب گروههای عاملی ، مرتب شده اند .
23
Calculations : این قسمت نیز شامل : واحدهای SI و مشتقات آن ، اعداد ثابت مورد نیاز در محاسبات ، مبدل واحدها به یکدیگر و … می باشد .

24

دانلود قسمت اول

دانلود قسمت دوم

دانلود قسمت سوممنبع: دپارتمان تخصصی شیمی
طبقه بندی: نرم افزار های شیمی،

تاریخ : سه شنبه 11 شهریور 1393 | 05:08 ب.ظ | نویسنده : آوا کیا | نظر یادتون نره!
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.